Logo

Mojca Lombardo

Zdravstveno svetovanje

Zdravnica specialistka družinske medicine in diplomirana homeopatinja

2 Oktober, 2024

Pogosta vprašanja

Odgovori na pogosta vprašanja pacientov

Pogosta vprašanja

Družinska medicina

1. Ali opravljate samoplačniške preglede?

Pregledi so samoplačniški. V primeru, da imate sklenjeno dodatno zavarovanje, ki krije obravnavo pri zasebnem družinskem zdravniku ali homeopatu, lahko povrnitev stroškov uveljavljate naknadno.

V breme ZZZS opravljamo le storitve za oskrbovance medgeneracijskega centra.

2. Ali lahko pri vas dobim bolniški list?

Ambulanta deluje samoplačniško, zato bolniškega staleža v breme ZZZS ne moremo izdati.

Kadar je glede na stanje bolniška odsotnost upravičena, vam izdamo potrdilo o bolniški odsotnosti.

3. Lahko na belo napotnico, ki jo prejmem pri vas, res opravim preglede v breme ZZZS? Kako je z recepti?

Tako je. V primeru, da nimate izbranega osebnega zdravnika, je za vas bela napotnica ENAKOVREDNA kot zelena, saj z njo uveljavljate storitve V BREME ZZZS.

Za zdravila vam izdamo bele recepte. V primeru ustreznega dodatnega zavarovanja lahko uveljavljate povrnitev stroškov za zdravila.

Homeopatija

1. Kako izgleda obravnava pri zdravnici homeopatinji?

Najprej je potrebno opraviti prvi pregled, ki traja 1,5 do 2 uri. Večji del pregleda sestavlja natančen, poglobljen pogovor o sedanjih in preteklih težavah bolnika, o njegovih lastnostih in posebnostih, načinu življenja, navadah in drugem. Pri pregledu otroka so tu pomemben vir informacij njegovi starši ali skrbniki. Nato pregledamo izvide opravljenih pregledov in preiskav ter opravimo ciljan telesni pregled. Ob koncu pregleda se odločimo za homeopatsko zdravilo, ki je izbrano izrazito individualno, torej prav zanj.
Prvi kontrolni pregled opravimo običajno po 6 do 8 tednih. Natančno se pogovorimo o dogajanju, ocenimo stanje ter se odločimo o nadaljevanju zdravljenja. Nato sledijo nadaljnji kontrolni pregledi na 2-3 mesece, ob stabilnem stanju na 4-6 mesecev ali več.

2. Ali res med homeopatskim zdravljenjem ne smemo piti kave? Česa se moramo izogibamo tekom zdravljenja?

Res je, tekom zdravljenja in še vsaj 2 leti po njem ne smemo piti kave, tudi brezkofeinske ne, ter pravih čajev, energijskih pijač ali uživati drugih poživil. Te snovi namreč izničijo delovanje homeopatskih zdravil. Izogibati se je potrebno tudi mete in mentola ter kamilice. Zdravljenje lahko izničijo tudi boleči posegi na zobeh ter številna kemična zdravila.

3. Je homeopatija v skladu s katoliško vero?

Dileme v zvezi s tem lepo pojasni zdravnik v članku:
Iskreni.net - Mnenje - Pri homeopatiji ne gre za nič nadnaravnega